Spotkanie z prezydentem

Mistrzostwo świata oraz dwa tytuły wicemistrzów przywieźli z Niemiec młodzi rzeszowianie. Wczoraj odebrali od prezydenta Rzeszowa gratulacje oraz upominki

Piotr Kula, lat 13 – mistrz świata, Sebastian Salach, lat 10 oraz Filip Ożóg, lat 12 – wicemistrzowie świata, Tomasz Płaza – trener, podwójny mistrz świata, Mirosław Hołub – asystent trenera, mistrz Europy. Tylu tytułów mogłaby pozazdrościć każda inna dyscyplina sportu. Oni wybrali kung fu. – Byliśmy jedną z dwóch szkół kunf fu w Polsce, które brały udział w mistrzostwach świata. To duży sukces. Chłopcy spisali się znakomicie. Filip Ożóg, który trenuje dopiero rok wygrał z zawodnikiem, który ma już czarny pas – opowiadał na spotkaniu z prezydentem Tomasz Płaza trener i jednocześnie szef Federacji Polskie Stowarzyszenie Chow Gar Kung Fu.

Mistrzostwa Świata odbyły się w niemieckim ULM w dniach 3 -  6 września b.r. Brało w nich udział ok. 350 zawodników z 30 krajów.

- Gratuluję Wam serdecznie takiego osiągnięcia. Wiem, że aby dojść do takich tytułów musicie włożyć wiele wysiłku i znieść dużo wyrzeczeń. Mam nadzieję, że jednak satysfakcja z tych medali jest ogromna – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Trener Tomasz Płaza zaproponował aby w najbliższych dwóch latach zorganizować w Rzeszowie zawody kung fu rangi Mistrzostw Polski lub Europy. – Już możecie rezerwować halę na Podpromiu – usłyszał w odpowiedzi od prezydenta.