Serdecznie witamy

Jesteśmy pierwszą w województwie Lubelskim nową tradycyjną szkołą Kung Fu ze stylu Chow Gar, która jest z jedą z trzech szkół tego stylu w Polsce. Najstarszą szkołą naszego stylu jest rzeszowska szkoła Polish Nia Kwang Chow Gar Kung Fu, która działa już od 20 lat, natomiast od 6 lat działa również sekcja w Łodzi. Jesteśmy członkiem Europejskiej Federacji Zhou Jia i Polskiego Związku Wushu.

Organizujemy imprezy sportowe i obozy treningowe na terenia Polski oraz szkolenia i seminaria, które mają miejsca w Chinach, Niemczech i Singapurze. Prowadzimy zajęcia dla różnych grup wiekowych tak aby były jak najefektywniejsze. Nasi instruktorzy są doświadczeni i maja wieloletnie starze oraz sukcesy na zawodach w Polsce i za granicą.

Co ćwiczymy

Nasi adepci na treningach uczą się dyscypliny oraz odpowiedniego zachowania, a następnie poprzez wytrwałość i pracę poznają tajniki jednej z najstarszyk sztuk walk jakim jest Kung Fu/Wushu ze stylu rodziny Chow Gar. Uczestnicu są podzieleni na różne grupy ze względu na wiek i stopień zaawansowania. Podczas treningu adepci uczą się najpierw technik walk i samoobrony, które później wykorzystują w wolnej walce. Bardziej zaawansowani adepci uczą się także technik z tradycyjną bronią chińską oraz technik Chin-na. Oprócz nauki walki przekazujemy także naszym adeptom wzorce takie jak szacunek, obowiązkowość, dyscyplina czy odpowiedzialność, oraz inne wartości, które osiągają przez modelowanie emocji i wzmacnianie cech osobowości. Jako jedna z nielicznych szkół w Polsce i Europie prowadzimy naukę tradycyjnego tańca lwa i smoka, które prezentujemy na różych uroczystościach i imprezach.

Wszystkie umiejętności są owocem licznych medali zdobywanych na zawodach krajowych jak i międzynarodowych, oraz kolejnych stopni i certyfikatów jakie będą otrzymywać po egzaminach.

***

Wszystkich zachęcam do rozpoczęcia nowej niezapomnianej jak również owocnej przygody w naszej Szkole Tradycyjnego Chow Gar Kung Fu.